5.2.10

Z deníku kavárenského povaleče

Asi včera mi došel jednoduchý princip. Neúspěšné zkoušky je totiž třeba oslavovat více, než ty úspěšné. Je to jako s kopancem a pohlazením - kopanec cítíte mnohem déle. Pokud jste tedy nakopávaný. A tak už týden slavím, a ještě minimálně týden v tom nehodlám přestat. Slavení probíhá tak, že dělám to, co chci, a nedělám nic, co nechci. Takže jsem už viděla spousty kamarádek, které jsem díky učení zanedbávala, opravila jsem noční stolek (natřela, vypadá skvěle) a několik večerů věnovala intenzivní pařbě Starcrafta. A jsem hrozně ráda, že nemusím, tak jako většina lidí, pracovat, nebo hned začít šprtat na další zkoušku. Moc si teď lebedím, takovéhle volno jsem měla naposledy možná týden v červnu. Taky je najednou o čem psát, když člověk nemusí trávit život ponořen do práva obchodních společností či principů soukromého práva.

Ve středu jsme byly s Evou Pevnou v divadle Disk. To je divadlo posledních ročníků Damu. Malé hlediště bylo plné, v lóžich seděli dva disabled na vozíčku. Zejména na začátku jsem, čekajíc na Evu v divadelní kavárně, konzumujích chlebíček a vinný střik, nemohla neustále nespojovat (= musela pořád spojovat) celou situaci s jistým dílem IT Crowdu. Netušily jsme, na co jdeme. Hra se nejmenovala "Gay" - a gay musical. Jmenovala se Kazimír a Karolína a na webových stránkách divadla se nám o ní dostalo vyčerpávající informace, že "Svět deformované fysis i psýché obalen v cukrové vatě valčíku. Na horské dráze blikají hvězdy-žárovky, jenže nad hlavami nám září i ty skutečné. Hra o smrti a rozchodu „kvůli ničemu“." Což mne spíše vyděsilo. Nakonec to ale bylo pěkné a představení můžu každému doporučit. Děj byl celý zasazen do jedné noci na Oktoberfestu v Mnichově počátkem třicátých let. Hlavní dojmy jsou asi němectví hrdinů, (skutečná!) hospodářská krize, vztahy a osudy lidí. Moc pěkné, až na tu francouzsky zpívající gorilu. I když zpívala dobře.

V úterý pojedeme do Innsbrucku, lyžovat a potkat lidi z Erasma. Zatím to vypadá, že středeční noc seskupí mne, Kristýnu, Simone, Anniku, Serenu a snad i Annu Katharinu Topič a další spolužáky z MCI. Kristýna totiž ve čtvrtek zase odjíždí. Taky ve středu v noci přijede Míra, Jeff, Evička a Yarda. To bude ještě organizace.

Žádné komentáře: